فروش عس
خانه / خرید عسل تک نفره / تولید انواع عسل تک نفره انگبین در ایران

تولید انواع عسل تک نفره انگبین در ایران

تولید انواع عسل انگبین در ایران به عنوان چهارمین تولید کننده بزرگ عسل در دنیا گسترش زیادی دارد.از مرغوب ترین عسل های انگبین در ایران می توان عسل خوانسار را نام برد.خوانسار به عنوان یکی از قطب های تولید انواع عسل انگبین در ایران سالیانه صد ها تن عسل مختلف تولید می کند.

عسل انگبین چیست؟

گون با نام علمی( Astragalus) نام یک رده از گیاه باقلاییان است. گون‌ها گیاهانی هستند که از یک‌سال تا سال های طولانی زنده می مانند.در ایران افزون بر ۷۰۰ گونه گون شناسایی شده است.
گون گیاهی است که ارتفاع آن تا ۷۵ سانتیمتر می‌رسد. تولید مثل گون از طریق بذر افشانی صورت میگیرد.ساقه‌های رشد کرده آن بنفش تیره است. برگ‌های آن مرکب از برگچه‌هایی است که به صورت متقابل به تعداد ۱۱ تا ۳۰ جفت در محور هر برگ قرار گرفته‌اند. گل‌های آن معمولاً به رنگ ارغوانی، گاهی آبی یا سفید بوده، نزدیک به انتهای شاخه‌های گل دهنده قرار دارند.

تولید انواع عسل انگبینگون انگبین نوعی ماده خوراکی سفید رنگ وغیلظ است که توسط حشره‌ای به نام پسیل‌گز با نام علمی(Cyamophila astragalicola) بر روی گیاه گون یا خار انگبین تولید می‌شود. عسل گون انگبین عسلی است که توسط زنبور عسل از شهد این گیاه به دست می آید.

تولید انواع عسل انگبین

عسل انگبین خوانسار

شهرستان خوانسار واقع در غرب استان اصفهان، یکی از بزرگترین و فعال ترین مراکزتولید و توزیع عسل در کشور است.انواع عسل چهل گیاه، کنار و انگبین در این شهر قابل تهیه و خریداری است.شهرستان خوانسار به علت پوشش گیاهی خاص یکی از مراکز تولید عسل انگبین در ایران می باشد.انواع عسل انگبین با بسته بندی های مختلف نیم کیلویی ، یک کیلویی ، دو کیلویی و به صورت حلب و دبه قابل خریداری می باشد.

بهترین زمان برداشت عسل انگبین در تیرماه می باشد.کوه پایه های زاگرس مرکزی در کشور از جمله شهرستان خوانسار از بهترین مناطق برای تولید عسل انگبین می باشد.

تولید انواع عسل انگبین

خواص عسل انگبین

  • خواص عسل انگبین ،برای سیستم تنفسی
  • خواص عسل انگبین  در ناراحتی های پوستی و ترمیم زخم
  • خواص عسل انگبین برای بیماری های  چشم
| در مناطقی با آب و هوای معتدل و خشک، عسل انگبین درمان مناسبی برای سرماخوردگی و عفونتهای دهان و گلو، حساسیت و آلرژی می باشد. ابن اثر هم به علت خواص ضد باکتری عسل و هم به عسل خواصیت ضد التهاب فروکتوزمی باشد
|عسل به علت خواص مرطوب کنندگی قدرتمند در ساخت کرم های مرطوب کننده کاربرد فراوانی دارد. همچنین قرار دادن مستقیم عسل بر روی زخم ها و التهاب ها امری مرسوم برای ترمیم زخم و بهبود ضایعات پوستی می یاشد.حتی خوردن عسل به منظور بهبود زخم معده نیز توسط بسیاری از پزشکان توصیه می شود. همچنین عسل به علت خاصیت آنتی بیوتیکی باعث افزایش مقاومت بدن در برابر انواع عفونت ها می شود.از عسل به عنوان درمانی سوختگی نیز بسیار استفاده می شود و باعث ترمیم سطح تاول ناشی از سوختی و کاهش سوزش و التهاب آن می شود.حتی در بسیاری از موارد برای درمان زخم ها در حیوانات نیز از عسل استفاده می شود.استفاده از نوعی کرم با ترکیب عسل، روغن زیتون و آرد گندم، در درمان دردها و زخم های باز مثل زخم ،قانقاریا در حیوانات مانند اسب ها و گاو ها بسیار موفقیت آمیز و مرسوم است
| براساس طب سنتی اروپا، آسیا و آمریکای مرکزی عسل طبیعی، آب مروارید را مداوا می کند یا کاهش می دهد و در صورتی که مستقیماً در چشم ریخته شود، آماس ملتحمه و ناراحتی های مختلف قرنیه ،چشم را درمان می کند. این نظریات بیشتر در مورد عسل های ملیپونید و ترگونید از آمریکای مرکزی و جنوبی و هند صدق می کند.

عسل تک نفره انگبین

عسل تک نفره از انواع عسل انگبین است که تولید آن در ایران بازار فروش موفقی دارد.استفاده از عسل تک نفره در سال های گذشته با تغییر سبک زندگی ایرانیان افزایش پیدا کرده.افزایش تمایل به استفاده از خوراکی های بسته بندی و آماده باعث شده عسل تک نفره نیز در سبد غذایی خانوار ایرانی جایگاه خاصی پیدا کند.استفاده از عسل تک نفره برای افرادی که زمان کمی برای وعده صبحانه دارند یا در محل کار این وعده را میل می کنند بسیار مرسوم است.همچنین مراکز خدماتی مانند رستوران ها، کافه ها ومراکز دیگری که کارمندان زیادی دارند نیز از دیگر مشتریان عسل تک نفره به منظور تامین نیاز های غذایی کارمندان خودشان می باشند.عسل تک نفره انگبین در میان موارد ذکر شده به علت طعم مطبوع و خواص بی نظیر طرفداران بسیاری دارد.از این رو به توجه به بازار گسترده و تقاضای بسیار زیاد،تولید انواع عسل انگبین به عنوان صنعتی پر سود در بازار عسل ایران شناخته می شود

تولید انواع عسل انگبین

تولید انواع عسل تک نفره انگبین در ایران

انواع عسل تکنفره انگبین در بازار ایران به فراوانی تولید می شود.با توجه به بازار گسترده این محصول در داخل و خارج کشور و صنایع گسترده بسته بندی در ایران این محصول جایگاه ویژه ای در صنعت عسل کشور دارد.برای تولید انواع عسل انگبین در ایران کارخانه و کارگاه های زیادی در حال فعالیت هستند تا نیاز بازار به این محصول را تامین کنند.شما عزیزان می توانید برای تهیه این محصول با کارشناسان ما در بخش فروش بازرگانی کندوبان تماس حاصل نمایید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد رضا رفعتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09123894168
آدرس کانال: candobanco@
پست الکترونیکی: candoban@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش عسل ۱۰۰ درصد طبیعی انگبین در بازار

مرکز های فروش عسل 100 درصد طبیعی انگبین در بازار های بزرگ موجود در کشور مان واقع شده اند و به عرضه و فروش عسل انگبین بسیار خوب و با کیفیت اقدام می نمایند. این ف

کانال تلگرام