فروش عس
خانه / عسل انگبین خوانسار / فروش شگفت انگیز عسل طبیعی انگبین خوانسار فله

فروش شگفت انگیز عسل طبیعی انگبین خوانسار فله

عسل طبیعی انگبین خوانسار از طریق سایت اینترنتی کندوبان به صورت عمده و خرده به فروش می رسد.این فروشگاه با امکان ارائه برگه آزمایش و ارسال نمونه قبل از خرید عمده سعی در ارائه بهترین خدمات ممکن در زمینه تولید و فروش عسل انگبین خوانسار دارد.

عسل طبیعی

عسل مایعی است غلیظ و شیرین و خوش خوراک، در عسل مواد زیادی آن بین وجود دارد که دارای ارزش غذایی و دارویی است، pH  آن با وجود شیرینی، اسیدی است، و لذا عسل را نباید در ظروف فلزی نگهداری کرد چون به تدریج فلز را خواهد خورد.به طور کلی مواد تشکیل‌دهنده‌ی عسل، آلی، کانی و بیولوژیکی هستند.

امروزه مشخص شده که تمام هفت فرآورده‌ی زنبور عسل شامل عسل‌، عسلک‌، گردة گل،‌ ژلة رویال،‌ موم‌،‌ بره‌موم و زهر به لحاظ بهداشتی و دارویی دارای اهمیت فراوان می‌باشند. زنبور عسل تنها دامی است که جهت تغذیة خود از اندام‌های گیاهی یا جانوری استفاده نمی‌کند و به عبارتی می‌تواند از هیچ، با ارزش‌ترین محصول کشاورزی و دامی را به وجود آورد.

از طرفی نه تنها هیچ گونه زیانی به مراتع و محصولات کشاورزی وارد نمی‌کند؛ بلکه می‌تواند منشأ اثرات و برکات فراوانی نیز باشد و ده‌ها برابر قیمت عسل تولیدی، از طریق گرده‌افشانی گیاهان به انسان و محیط زیست او سود برساند.

عسل طبیعی انگبین

طبقه بندی عسل

معمولاً عسل را به طرق مختلف طبقه‌بندی می‌کنند:

 • متناسب با منبع و با عضوی از گیاه که زنبور شهد را از روی آن جمع‌آوری کرده باشند:

الف) عسل گل: که منحصراً از شهد گل‌های مختلف تهیه شده.

ب) عسل برگ یا عسلک: از مواد چسبناک و شیرینی که روی برگ‌ها وجود دارند یعنی از شیره گیاهی تهیه می‌شوند.

 • با درنظر گرفتن این که عسل از روی یک یا چند نوع گل جمع شده باشد:

الف) عسل تک گلی یا عسل یک دست: مثل عسل اقاقیا، شبدر، اسپرس که عسلش فقط از روی همان گل جمع‌آوری شده (در مناطقی که پوشش گیاهی منحصر به یک نبات باشد).

ب) عسل چندگلی یا عسل مخلوط: که عسلش را زنبورها از روی چندین گل جمع‌آوری کرده‌اند.

 • متناسب با زمان تولید:

الف) عسل بهاره: مثل عسل همه درختان میوه و مرکبات که زنبور در اوایل بهار برای جمع‌آوری به آنها دسترسی دارد.

ب) عسل تابستانی: که گاهی اوقات آن را عسل پاییزه می‌نامند و وقت جمع‌آوری آن‌ها اواسط تابستان یا حتی اوایل پاییز است. مانند عسل گز و عسل آویشن و عسل اسپرس.

 • متناسب با رنگ عسل:

الف) عسل بی‌رنگ مثل عسل اقاقیا

ب) عسل زرد مثل عسل اسپرس

ج) عسل قرمز، مثل عسل آویشن

 

عسل طبیعی انگبین

 • متناسب با وضعیت عرضه به بازار:

الف) عسل استخراج شده از شان که از موم جدا و تصفیه‌شده و در شیشه‌های کوچک و بزرگ می‌فروشند.

ب) عسلشانی که از شان استخراج نگشته و با موم فروخته می‌شود.

 • متناسب با وضع فیزیکی آن:

الف) عسل روان که سیال و صاف است.

ب) عسل متبلور یا کریستاله که ته نشین و نسبتاً منجمد و سخت است.

 • نکته: رنگ و طعم و بوی عسل ارتباط با گیاهانی دارد که زنبور عسل از روی آن‌ها شهد جمع‌آوری می‌کند.

عسل طبیعی انگبین

 

انواع مختلف عسل

عسل بر حسب این که متعلق به کدام گل باشد، به دلیل ترکیبات درونی آن گل، با هم متفاوت است و در نتیجه خاصیت درمانی آن نیز تفاوت خواهد داشت. بنابراین به سه دسته تقسیم می‌گردد:

عسل مخلوط

اغلب عسل‌های تجاری از این دسته‌اند که برای داشتن کیفیت باثبات، انواع مختلف عسل‌های حاصل از گل‌های مختلف را با هم مخلوط می‌کنند تا به رنگ، طعم، دانسیته و سایر خصوصیات مطلوب و یکنواخت برسند.

 

 

عسل جنگلی

 

این نوع عسل از چند نوع گیاه وحشی که هر ساله در مناطق خاصی می‌رویند به دست می‌آید و به دلایل آب و هوایی، مزه و طعم آن ممکن است از سالی به سال دیگر متفاوت باشد. از این دسته می‌توان عسل تیره رنگ جنگلی را در آلمان نام برد که طرفداران خاص خود را دارد. عسل‌های تولیدشده از جنگل و کوه‌های اروپایی مرکزی بیشتر از درختان کاج (PINUSSPP) و عسل‌های حاصل از MANUKA در نیوزلند از گیاه LEPTESPERMUM SCOPARIUM  دارای خاصیت بسیار قوی ضد میکروبی است.

 

عسل تک گل

این نوع عسل حاصل زنبورهایی است که در منطقه مشخصی نگهداری شده‌اند و تغذیه‌شان از گرده‌های یک نوع گل می‌باشد و اغلب دارای طعم و رنگ مخصوص به خود می‌باشند، به عنوان مثال در آفریقای شمالی (مصر) زنبورها در مناطق خاصی اطراف باغات مرکبات زندگی می‌کنند و تنها از شکوفه‌های مرکبات عسل می‌سازند.

عسل طبیعی انگبین

 

عسل طبیعی انگبین

عسل  انگبین  معروفترین عسل در ایران است که اکثرا برای مصرف خوراک روزانه استفاده می کنند. گون گیاهی از خانواده نخود است که در ایران بیش از دویست گونه گون می روید.از شهد جمع آوری شده از گل های این گیاه توسط زنبوران عسل انگبین بوجود می آید.

 

خواص عسل انگبین

 • درمانی برای دردهای استخوانی و مفاصل

مصرف عسل  طبیعی انگبین برای افرادی که استخوان درد ، کمر درد و دردهای مفصلی دارند بسیار مفید است .

 • آرامش بخش و تسکین دهنده

این عسل میتواند به آرامش ذهن و اعصاب کمک کند و خواب آرامی را برای شما به ارمغان بیاورد.

 • التیام بخش مشکلات سیستم گوارشی

عسل گون گزینه ای است برای بهبود بیماریهای سیستم گوارش میباشد. درد و التهابات کلیه و مثانه را کاهش میدهد. همچنین بعنوان یک ملین برای رفع یبوست استفاده میشود.

 • مناسب برای بیماران دیابتی

عسل  انگبین برای افراد دیابتی نیز قابل مصرف است . چرا که میزان ساکاروز آن نسبتا پایین است.

عسل طبیعی انگبین

 

 

عسل  طبیعی انگبین خوانسار

کشتزارهای این شهرستان عاملی مناسب برای رشد و تکثیر زنبورعسل و تولید محصولات مرتبط در فصول بهار و تابستان است که عسل آویشن، زرین‌گیاه، عسل پونه، بابونه، عسل خارشتری و عسل کنار که از دهستان‌ها و کوه‌های پشتکوه این منطقه گرفته‌ می‌شود از مهم‌ترین این عسل‌ها می باشد.

علاوه بر حضور زنبورداران بومی شهرستان خوانسار ، هر ساله این منطقه در فصول بهار و تابستان میزبان زنبوردارانی از سایر نقاط مختلف استان و کشور به منظور پرورش زنبور عسل و تولید عسل است که کلنی‌های خود را به این شهرستان کوچ داده و مقدار قابل توجهی عسل تولید می‌کنند.

ظرفیت زنبورپذیری شهرستان خوانسار حدود ۶۰۰ هزار کلنی زنبورعسل است که برخی از سال‌ها آمار زنبورستان‌های مهاجر و زنبورستان‌های شهرستان به رقمی بالاتر از این می‌رسد. این موضوع در تولید عسل طبیعی انگبین مرغوب و با کیفیت که رضایت مشتریان و مصرف کنندگان را برآورده سازد، بسیار مؤثر است.

با توجه به موقعیت بی نظیر خوانسار برای تولید عسل، این شهرستان دارای استعداد بالقوه ای در زمینه پرورش عسل به صورت فله است. مرغوب ترین و خالص ترین عسل های موجود را می توان تولید شده در کارخانه های تولیدی شهرستان خوانسار نام برد که به دلیل پایبندی زنبورداران به عدم استفاده از شکر در فصل وجود شهد طبیعی، کیفیت این نوع عسل بسیار قابل توجه است و گزینه مطلوبی برای مصرف کنندگان و مشتریان عمده و خُرده به حساب می آید. عسل طبیعی انگبین خوانسار علاوه بر استفاده غذایی می تواند در درمان بیماری ها مختلف نیز موثر باشد.
گونه های متنوع عسل در شهرستان خوانسار عسل گون (انگبین) و عسل گز می باشد. انواع دیگر عسل خوانسار عسل گون زرد، عسل کنار و عسل چهل گیاه است که از عسل های مرغوب این منطقه محسوب می شود.

عسل طبیعی انگبین

کارخانه تولیدی انواع عسل انگبین درجه یک

محل استقرار کندوهای زنبور عسل طبیعی انگبین خوانسار در کوهستان است. این کندوها بدور از سمپاشی مزارع بوده و عسل تولیدی فاقد دارو و باقیمانده سموم می باشد. تولید انواع عسل طبیعی انگبین درجه یک شهرستان خوانسار با بهره گیری از خط تولید کاملا مکانیزه و رعایت اصول بهداشت برای رسیدن به مطلوب ترین کیفیت توسط کارخانه های تولیدی صورت می گیرد.کندوهای زنبور عسل طبیعی انگبین در مراتع طبیعی و دور از شهر و در مناطق بکر کوهستانی مستقر شده اند. این مناطق توسط مراجع ذیصلاح بازرسی می شوند و عسل طبیعی، بعد از تأیید نهایی و نتایج آزمایشگاهی آماده عرضه می گردد.

فروش اینترنتی عسل انگبین خوانسار

عسل انگبین ارگانیک شهرستان خوانسار را می توان بصورت اینترنتی با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب خریداری کرد.
امروزه در سایت های اینترنتی محصولات با مشخصات کامل در معرض مشاهده قرار داده می شود و مشتری می تواند با مطالعه نظرات کاربران خرید خود را انجام دهد.
خرید از سایت های اینترنتی به دلیل حذف واسطه ها هم از نظر هزینه مقرون به صرفه است و هم مشتری وقت کمتری را صرف خواهد کرد.
در سایت ما می توانید عسل انگبین درجه یک را با قیمت مناسب خریداری کنید. برای اطلاع از لیست قیمت با مدیران فروش سایت در ارتباط باشید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد رضا رفعتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09123894168
آدرس کانال: candobanco@
پست الکترونیکی: candoban@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خریدار عسل گشنیز

خریدار عمده عسل گشنیز مرغوب

سایت کندوبان به عنوان یکی از فعالان آنلاین در حوزه عسل می تواند خریدار عسل …

کانال تلگرام