فروش عس
خانه / عسل 40 گیاه / فروش فوق العاده عسل چهل گیاه دماوند

فروش فوق العاده عسل چهل گیاه دماوند

عسل چهل گیاه دماوند یکی دیگر از محصولات پر فروش در بازرگانی کندوبان است.با توجه به اینکه عسل چهل گیاه خواص بسیاری دارد و عسلی میان قیمت است در میان مصرف کنندگان عسل طرفداران زیادی پیدا کرده و همواره در سید خرید خانوار ایرانی یافت می شود.

عسل چهل گیاه چیست؟

عسل ها را به صورت های مختلف می توان دسته بندی کرد.از جمله از نظر طبع، از نظر خواص، از نظر رنگ، از نظر فصل برداشت، از نظر میزان ساکارز.یکی از انواع دسته بندی عسل، دسته بندی به لحاظ منشا گلی است که زنبور عسل را از آن تهیه کرده.به طور کلی عسل به لحاظ منشا گل به دو دسته کلی تقسیم می شود.

عسل چهل گیاه دماوند

 1. عسل تک گل:

  عسل تک گلی به عسلی گفته می شود که زنبور هنگام تولید آن غالبا به یک گیاه سر زده باشد.البته اینکه زنبور ها فقط از شهد یک گیاه تغذیه کنند تقریبا غیر ممکن است.اما امکان دارد با توجه به پوشش گیاهی منطقه ای که کندو ها در آن واقع شده اند زنبور ها بین ۵۰ تا ۸۰ درصد از یک گیاه تغذیه کنند.به این نوع عسل عسل تک گیاه گفته می شود.انواع عسل کنار، عسل انگبین، عسل زرشک، عسل گشنیز و … از این نوع عسل هستند.

 2. عسل چند گیاه:

  این نوع عسل زمانی به دست می آید که منطقه استقرار کندو ها پوشش گیاهی غالبی ندارد و پوشش گیاهی متغیر است.از این رو زنبور ها به هر نوع گیاهی که دسترسی داشته باشند سر می زنند و از شهد آن تغذیه می کنند.به این نوع عسل عسل چند گیاه گفته می شود.در ایران به علتی که از دیرباز زمانی که می خواستند به عدد زیادی اشاره کنند از عدد چهل استفاده می کردند این عسل نیز به عسل چهل گیاه معروف شده.عسل مرکبات نیز از انواع عسل چند گیاه است.

آیا عسل چهل گیاه واقعا از شهد چهل گیاه تولید شده است؟

همانطور که به علت نامگذاری این نوع عسل اشاره شد، باید به این مسئله اشاره کرد که هرگز امکان این وجود ندارد که بتوانیم مشخص کنیم زنبور ها به چه گیاهانی و یا به چند گیاه سر زده و از شهد آن ها تغذیه کرده اند.در واقع ممکن است عسل چهل گیاه شهد بین ۵ تا ۱۰ گیاه مختلف را در خود داشته باشد اما تخمین دقیق تعداد این گیاهان هرگز امکانپذیر نیست.

عسل چهل گیاه دماوند

خواص عسل چهل گیاه

عسل چهل گیاه با توجه به خصوصیاتی که از لحاظ منشا تولید دارد می تواند خواص دارویی بیشتری نسبت عسل های تک گیاه در خود جای دهد.در اینجا به چهار مورد آن اشاره می کنیم.

 1. سطح کلسترول را تنظیم می کند
  در یک مطالعه ،مصرف  ۷۰ گرم عسل چهل گیاه به مدت ۳۰ روز برای مطالعه شوندگان نشان داد که میزان کلسترول به میزان ۳ درصد کاهش یافته است. مطالعه دیگر نشان داد که کاهش ۸ درصدی داشته است. جالب تر اینکه ، عسل همچنین برای افزایش سطح کلسترول خوب نیز مواثر است .عسل چهل گیاه همچنین می تواند عملکرد قلب را تقویت کرده و میزان کلسترول را تنظیم کند. بهترین روش برای این کار همانطور که گفته شده جایگزین کردن عسل به جای شکر و قند در رژیم غذایی روزانه است.
 2.  به درمان سرفه و سرما کمک می کند
  تحقیقات نشان می دهد که عسل می تواند یک مهار کننده موثر سرفه باشد. در یک مطالعه ، عسل همچنین به کاهش سرفه شبانه و بهبود خواب در بچه ها نیز مفید شناسایی شده. این مطالعه همچنین اظهار داشت که عسل می تواند به همان اندازه که دکسترومتورفان ، که یک داروی رایج در سرکوب کننده های سرفه است ،مؤثر باشد. اما عسل ممکن است منجر به یک شکل جدی از مسمومیت غذایی استبرای کودکان زیر یک سال شود.پس قبل از دادن عسل به کودک برای سرفه یا سرماخوردگی با پزشک خود مشورت کنید.مخلوطی از آب گرم و لیمو با عسل می تواند به درمان سرماخوردگی نیز کمک کند.این محلول احتقان را در گلو پاک می کند و حتی از کم آبی بدن نیز جلوگیری می کند.همچنین عسل باعث کاهش دوران سرماخوردگی و تسریع در روند بهبودی می شود.
  عسل چهل گیاه دماوند
 3. عسل باعث تنظیم فشار خون می شود
  یک مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۱۱ نشان داد که عسل در برابر فشار خون بالا اثر محافظتی دارد. مصرف عسل به صورت منظم در رژیم غذایی روزانه هم می تواند میزان ابتلا به فشار خون را به طور چشمگیری کاهش دهد هم می تواند به بیمارانی که به فشار خون بالا مبتلا هستند در کنترل آن کمک کند..
 4. در بهبود و جلوگیری از عفونت زخم تاثیر دارد
  در زخم ها و به خصوص سوختگی ها ، استفاده اولیه از عسل برای جابجایی رادیکال های آزاد و کاهش خطر زخم و انقباضات (ناهنجاری یا سفتی مفاصل) بسیار مواثر است.در مورد سوختگی جزئی ، ابتدا می توانید بلافاصله با آب زخم را بشورید تا درجه حرارت زخم کاهش یابد سپس عسل را در منطقه آسیب دیده بمالید.

 

قیمت عسل چهل گیاه

با توجه به اینکه عسل چهل گیاه در مناطق زیادی از ایران یافت می شود نسبت به بقیه انواع عسل تک گل قیمت مناسب تری دارد.عسل چهل گیاه کوهرنگ، عسل چهل گیاه فیروزکوه، عسل چهل گیاه خوانسار، عسل چهل گیاه اردبیل از جمله عسل های چهل گیاه معروف در ایران هستند که هر کدام در شه های ذکر شده تولید و توزیع می شوند.قیمت عسل چهل گیاه طبیعی برای مصرف کننده بین ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان متغیر است.البته عسل چهل گیاه تغذیه ای نیز در بازار یافت می شود که قیمت پایین تر دارد.برای رقابت در قیمت توصیه می شود که فروشندگان نسبت به خرید عمده عسل چهل گیاه اقدام کنند چرا که قیمت برای خرید عمده همواره پایین تر محاسبه می شود و می توانند برای فروش این محصول در بازار رقابت کنند.

عسل چهل گیاه دماوند

عسل چهل گیاه دماوند

یکی از بهترین عسل های چهل گیاه موجود در بازار ایران متعلق به شهرستان دماوند می باشد.شهرستان دماوند از  با داشتن پوشش گیاهی متنوع و آب و هوای پاک میزبان بسیار خوبی برای تولید کنندگان عسل بوده است.به طوری که عسل دماوند در ایران شهرت فراوانی دارد.یکی از محصولاتی که در شهرستان دماوند تولید می شود عسل چهل گیاه دماوند است که به صورت صد درصد طبیعی و بدون تغذیه مصنوعی تولید می شود.طبق آماری که داره جهاد کشاورزی دماوند در سال۸۸ منتشر کرده، طبق سرشماری  ۳۱ هزار و ۹۸۸ کلنی زنبور عسل با با نزدیک به ۲۰۰ نفر زنبور دار در سطح شهرستان دماوند فعال هستند. این آمار در سال ۸۹ به ۳۵هزار و ۶۲۰ کندو رسیده.

عسل چهل گیاه دماوند

خرید و فروش عسل چهل گیاه دماوند

با توجه به کیفیت بالای عسل در شهرستان دماوند خرید عسل چهل گیاه دماوند می تواند گزینه مناسبی برای مصرف کنندگان باشد.در واقع نام دماوند خود به برندی تبدیل شده که نشانگر کیفیت بالای عسل می باشد.از این رو عسل دماوند بازار مصرف بسیار خوبی دارد و می تواند مصرف کنندگان مختلف را راضی نگه دارد.سایت کندوبان می تواند شرایط خرید بدون واسطه از زنبور داران دماوند را برای شما فراهم کند تا هم به صورت خرده و عم به صورت عمده بتوانید محصولات عسل دماوند از جمله عسل چهل گیاه را خریداری کرده و در شهر محل زندگی خود تحویل بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد رضا رفعتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09123894168
آدرس کانال: candobanco@
پست الکترونیکی: candoban@gmail.com

مطلب پیشنهادی

عسل چهل گیاه اردبیل

بازار خرید و فروش عسل چهل گیاه اردبیل

عسل چهل گیاه اردبیل همواره یکی از بهترین انواع عسل در ایران به شمار می …

کانال تلگرام