فروش عس
خانه / خرید عسل تغذیه ای / مرکز خرید عمده عسل تغذیه ای در ایران

مرکز خرید عمده عسل تغذیه ای در ایران

سایت کندوبان به عنوان یک مرکز خرید عسل تغذیه ای با دسترسی به انواع عسل تغذیه ای و کندوداران فراوان در سراسر کشور به عنوان یکی از عرضه کنندگان این عسل شناخته می شود.

اما چرا عسل تغذیه ای؟

به دلایل مختلف ، زنبورداران ممکن است در زمان های متفاوت زنبور های خود را تغذیه کنند. یافتن دلایل این امر می تواند سوالات زیادی که مصرف کنندگان دارند را پاس داده و بعضا تفکرات غلطی که در مورد عسل اغذیه ای دارند را اصلاح کند.

هر از چند گاهی ، ما می شنویم که مصرف کنندگان از این عمل انتقاد می کنند، و دلیل این انتقاد ، گرچه عموما به علت نگرانی در مورد کیفیت عسل است اما اکثرا به علت عدم اطلاع کافی و علمی از این فرایند صورت می گیرد.

مرکز خرید عسل تغذیه ای

عسلی که ما میل می کنیم  در واقع ذخیره مواد غذایی است که زنبور ها برای گذراندن زمستان خود ذخیره می کنند.اما دچار اشتباه نشوید.هیچ زنبوری بعد از برداشت عسل از کندو از گرسنگی نمی میرد. آن ها همواره غذای کافی برای تغذیه کندو را در طول زمستان دارند. برای ایجاد ذخیره مواد غذایی ، ضروری است که آنها به تعداد زیادی گل مناسب که از دیدن آنها می توانند هدف مناسبی برای جمع آوری شهد باشد سر بزنند. آنها همچنین به شرایط آب و هوایی مناسب احتیاج دارند ، به طوری که قادر به بیرون رفتن و جمع آوری شهد و بازگشت به کندو باشند.تصور کنید در طول فصلی مدام شاهد بارندگی یا وزش باد باشیم.آیا زنبور ها می توانند باز هم آزادانه و با صرف زمان لازم شهد جمع آوری کنند.زنبور های وحشی شاید نتوانند و ممکن است در طول چنین شرایط آب و هوایی تلف شوند.

“یک زنبوردار حرفه ای حدی را که کندو می تواند پس از برداشت آن را باز سازی کند را به خوبی می داند، پس بیشتر برداشت نمی کند.”

اما از سوی دیگر درست نیست که همه زنبورداران به دلایل خودخواهانه فقط به زنبورها تغذیه شکری می دهند، چرا که به علت برداشت بی رویه از کندو همه عسل هایی که تولید شده از دسترس زنبور ها خارج می شوند و دیگر چیزی برای تغذیه طبیعی زنبور ها باقی نمانده است.

زنبورداری شغلی است که باید در آن به زنبور ها اهمیت داده شود.همانطور که یک باغبان از درخت های خود مراقبت می کند، به آن ها کود و آب می دهد و بعضا بسیار به درختان خود علاقه دارد،یک زنبور دار هم باید به نیاز های زنبور های خود رسیدگی کند و نباید فقط مشغول برداشت عسل باشد.زنبور های برای یک زنبوردار مثل درخت ها برای یک باغبان هستند.زنبور ها سرمایه های یک زنبور دار هستند.

مرکز خرید عسل تغذیه ای

چرا زنبورداران زنبور ها را تغذیه می کنند؟

  • در حالت عادی اگر زنبور تغذیه طبیعی مناسبی داشته باشد و کندودار نیز عسل را به میزان معقول از کندو برداشت کرده باشد و میزان مناسبی ذخیره غذایی برای زمستان زنبور ها در کندو موجود باشد،نیازی به تغذیه نیست. اما در تابستان های اصطلاحا فقیر(تابستانی که گیاهان به علت های مختلف باروری مناسبی ندارند) زنبور ها فرصت مناسب و کافی برای جمع آوری شهد را پیدا نمی کنند.از هر باغبان سؤال کنید، تأیید می کند که هوا می تواند تأثیر شدیدی روی باردهی گیاهان در فضای باز داشته باشد. چند هفته گرم و آفتابی شاید برای  یک کلونی از زنبورها برای جمع آوری شهد مورد نیاز برای ذخیره زمستانی کافی نباشد. تابستان های فقیر یکی از دلایلی هست که زنبور ها نمی توانند شهد لازم برای ذخیره غذایی را پیدا کنند.پس زنبور دار برای بقای کلونی های خود باید به آن ها غذا بدهند.
  • ۲٫ اگر زنبورداران برای مصرف خودشان ((که معمولا مقدار کمی عسل است)یک یا دو قاب را از کندویی بردارند می بایست برای بازگردانی مجدد آن قاب زنبور ها را تغذیه کنند.
  • زنبورداران ممکن است در اوایل سال کلونی را تغذیه کنند تا زنبور ها تشویق به شروع کار شوند. احتمالاً وقتی گلهای بهاری به اندازه ایده آل فراوان نیستند. تغذیه ، ملکه را تشویق به تخم ریزی می کند تا تعداد بیشتری کارگر برای جمع آوری شهد وجود داشته باشد.

به طور خلاصه دلایل معتبری برای تغذیه زنبور ها وجود دارد که اکثرا به عنوان کمک به زنبور ها از آن ها یاد می شود.با این حال برخی زنبورداران برای افزایش حجمتولید عسل به صورت بی رویه کلونی ها را تغذیه می کنند و این امر باعث افت کیفیت عسل می شود.

توجه داشته باشید که گرده گل نیز ممکن است به عنوان تغذیه به زنبورها داده شود.

پل پیکوک نویسنده و زنبور دار در کتاب خود با عنوان”نگهداری زنبور عسل” می نویسد:

“یک زنبوردار حرفه ای حدی را که کندو می تواند پس از برداشت آن را باز سازی کند را به خوبی می داند، پس بیشتر برداشت نمی کند.”

مرکز خرید عسل تغذیه ای

آیا زنبور های عسل این تغذیه را دوست دارند؟

به نظر می رسد زنبورهای عسل این نوع تغذیه را می پسندند و همچنین به سمت دیگر محلول های شیرین که شباهتی با نکتار گل(همان شهد) نیز گرایش پیدا می کنند.اما:

زنبوردار مشهور ، فیل چندلر ، نویسنده کتاب “زنبور عسل پابرهنه” می گوید:

ما این را بدیهی می دانیم که اگر زنبورها عسل بتوانند برای استفاده خودشان عسل  ذخیره کنند ، عسل همان چیزی است که آنها می خواهند و نیاز دارند. شربت شکر در بهترین حالت جایگزینی ضعیف است. بنابراین، ما تلاش می کنیم عسل کافی را در کندو برای خوراک زمستانی زنبورها بگذاریم و از برداشت بی رویه آن خودداری کنیم.

و البته بخش عمده ای از مشکل می تواند به این مسئله برگردد که:

در بسیاری از مشتریان این نیاز پدید آمده که عسل را ارزان خریداری  کنند.دقت کنید که منظور از خرید عسل ارزان عسل ۳۰ یا ۴۰ یا حتی ۵۰ هزار تومانی نیست. با داشتن کمی شانس و دوستانی که فعالان صنعت عسل هستند می توانید حتی با این مبالغ نیز عسل کاملا طبیعی تهیه کنید.البته نه به راحتی!

عسل هایی در بازار وجود دارند با قیمت های باور نکردنی
۱۰ هزار تومان!!
۱۵ هزار تومان!!

پاسخ به نیاز مشتریان این عسل ها می تواند یکی از انگیزه ها برای تولید عسل تغذیه ای به صورت غیر فنی و غیر اصولی باشد.جالب است که بدانید مشتری این نوا عسل بسیار زیاد است و از خرید خود نیز بعضا بسیار راضی هستند.

بنابراین ، اگر می خواهیم این مسئله را برطرف کنیم، بیایید سعی کنیم عسل را به طور مسئولانه بخریم و و با عدم استقبال از این محصولات که معلوم نیست چطور تولید شده اند از زنبوردارن مسئول و حرفه ای که با سلامت محصول تولیدی خود اهمیت می دهند حمایت کنیم.

مرکز خرید عسل تغذیه ای

خرید عسل تغذیه ای در ایران

با توجه به شرایط اقتصادی ممکن است خرید عسل طبیعی برای همه مصرف کنندگان امکانپذیر نباشد.از این رو بهترین پیشنهاد به این عزیزان خرید عسل تغذیه ای است.عسل تغذیه ای قیمت مناسبی دارد و بسیاری از خواص درمانی عسل طبیعی را دارا می باشد.اما دقت داشته باشید که عسل تغذیه ای را هیچ گاه با عسل تقلبی و دست ساز اشتباه نگیرید.

ما برای فروش عسل تغذیه ای به موارد زیر دقت می کنیم:

  • مصرف کننده و خریدار عمده حتما پیش از خرید مطلع می شود که این عسل تغذیه شده است.
  • میزان تغذیه عسل نیز به خریدار اطلاع داده می شود چرا که عسل تغذیه ای به علت میزانساکارز بین ۵-۷ درصد برای بیماران دیابتی مناسب نیست.
بیایید سعی کنیم عسل را به طور مسئولانه بخریم و و با عدم استقبال از این محصولات که معلوم نیست چطور تولید شده اند از زنبوردارن مسئول و حرفه ای که با سلامت محصول تولیدی خود اهمیت می دهند حمایت کنیم.

 

مرکز خرید عسل تغذیه ای

بازرگانی کندوبان به عنوان یک مرکز خرید عسل تغذیه ای به صورت عمده انواع عسل تغذیه ای را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.این عسل که از گیاهان مختلفی از جمله کنار، انگبین تولید شده می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای خریداران با بودجه محدود باشد و با توجه به کیفیت مناسب رضایت خریدار را نیز در بر داشته باشد.این مرکز برای خریداران عمده نیز امکان ارسال نمونه پیش از خرید را فراهم کرده تا مشتریان عزیز بتوانند با خیالی آسوده نسبت به خرید محصول خود اقدام کنند.

کندوبان عسل تغذیه خود را از شهرستان خوانسار، بوشهر، شوشتر،صحنه، و… تهیه می کند و به بهترین کندوداران سرتاسر کشور دسترسی دارد تا بتواند شرایط خریدی مطمئن و بدون واسطه را برای شما عزیزان فراهم کند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد رضا رفعتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09123894168
آدرس کانال: candobanco@
پست الکترونیکی: candoban@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید و فروش عسل تغذیه ای خوانسار به صورت عمده

 فروش انواع مختلف عسل توسط مراکز عرضه کننده آن به صورت مستقیم انجام می شود. عرضه مستقیم  عسل تغذیه ای خوانسار در این مراکز باعث می شود تا مشتریان عزیز بتوانند

کانال تلگرام