فروش عس
خانه / خرید عسل بسته بندی / کارخانه تولید عسل تغذیه ای بسته بندی

کارخانه تولید عسل تغذیه ای بسته بندی

تولید عسل تغذیه ای در سال های اخیر در ایران گسترش فراوانی داشته است.تغذیه طبیعی و اصولی زنبور عسل می تواند میزان باردهی کندوهای عسل را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

عسل تغذیه ای چیست؟

به زبان ساده عسل تغذیه ای عسلی است که در فرایند تولید آن زنبور های عسل به علاوه تغذیه عادی که خود از شهد گل ها انجام می دهند، با محلول های دیگری تغذیه شوند.

این روند در صورتی که تغذیه به صورت مکمل صورت بگیرد و نسبت مناسبی بین تغذیه طبیعی زنبور و تغذیه مصنوعی برقرار شود فرایندی مفید در تولید عسل می باشد.اما برخی زنبور داران با افزایش میزان تغذیه زنبور سعی در افزایش بیش از اندازه میزان باردهی کندو ها دارند که این امر باعث افت کیفیت عسل می شود.

تولید عسل تغذیه ای

روش تولید عسل تغذیه ای

غذای طبیعی زنبور عسل در اوایل بهار عبارت است از گرده،نکتار یا عسل و آب میباشد.زمانی که گرده و یا نکتار در دسترس زنبور نباشد، تغذیه مصنوعی میتواند کمک نماید تا زنبورهای عسل زنده باقی بمانند و یا جمعیت کندو بیشتر گردد، و همچنین گرده افشانی نیز افزایش یابد.در تولید عسل بیشترین توصیه برای زنبورداران اینست که به زنبور ها از غذای طبیعی خود یعنی عسل و گرده تغذیه کنند چرا که برای خود زنبور نیز این تغذیه مطلوب تر استد تغذیه مصنوعی می تواند به علت های زیر صورت بگیرد:

  • برای تحریک زنبور عسل به منظور جمع آوری شهد در فصول مختلف.زیرا این کار در اواخر فصل زمستان و اوایل پاییز امری ضروری می باشد.
  • آماده ساختن کلونی(کندوی عسل) برای گرده افشانی زودتر درختان مثمر.
  • رفع کمبود غذا و گرسنگی زنبور ها.
  • قرار دادن دوباره قابهای عسلی که عسل آن ها استخراج شده و تولید دوباره عسل در آن ها.
  • جلوگیری از متفرق شدن زنبور های عسل

رعایت نسبت درست در ترکیب شکر و آب می تواند تغذیه ای درست و منطقی را برای کندودار به ارمغان بیارد.

نیاز وزمان مناسب برای تغذیه

نسبت آب

نسبت شکر

استفاده از شربت غلیظ: بطور عموم در اوایل فصل پاییز یا بعد از بهترین وقت برای تغذیه مصنوعی زنبورعسل با شربت غلیظ بوره است، تا مطمئن شویم که در فصل زمستان غذای کافی برای زنبور عسل ذخیره شده است. این نوعه تغذیه هنگامی صورت می گیرد که محصول عسل و گلها در کندو تمام شده باشد و زنبورها برای زمستان گذرانی غذای کافی نداشته باشند. ۱ ۲
استفاده از شربت متوسط: این نوعه شربت در اوایل فصل بهار توصیه می شود. که به صورت نکتار عمل میکند. موجودیت این نوع شربت باعث تحریک زنبورها به تولید موم داخل قاب در این فصل میشود. بدین معنا که زنبورهای کارگر شانه را ترتیب مینماید و ملکه در آن تخمگذاری میکند. ۱ ۱
استفاده از شربت رقیق: اگر چه این نوع شربت بیشتر استفاده نمیشود یا رایج نیست. اما بعضی از زنبورداران برای تحریک پرورش موم، تغذیه از این نوع شربت را در بهار یا در اوایل تآبستان انجام میدهند ۲ ۱

تولید عسل تغذیه ای

قیمت عسل تغذیه ای

عسل تغذیه ای نسبت به عسل صد درصد طبیعی قیمت پایین تری دارد.این قیمت پایین تر ممکن است باعث شود این نوع عسل با عسل های تقلبی اشتباه گرفته شود.مادام اینکه زنبور های عسل در فرایند تولید عسل نقش داشته باشند کماکان عسل به دست آمده طبیعی است.عسل تغذیه ای قیمتی بین ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان دارد ومی تواند با توجه به قیمت پایینش بازار مصرف بسیار مناسب و پر رونقی داشته باشد.

تولید عسل تغذیه ای

کارخانه تولید عسل تغذیه ای بسته بندی

تولید عسل تغذیه ای به صورت بسته بندی می تواند رضایت مشتری را از خرید این محصول افزایش دهد.چرا که مشتریان خانگی علاوه بر کیفیت مطلوب توجه ویژه ای به بسته بندی محصول می کنند و زیبایی بسته بندی می تواند عامل مهمی در خرید این محصول باشد.پس به خریداران عمده و خصوصا صاحبان فروشگاه ها توصیه می شود با انتخاب محصولی بابسته بندی مناسب موجبات رضایت مشتریان را فراهم کرده و خرید دائمی مشتریان را تضمین کنند.بسته بندی مناسب در حمل و نقل کالا نیز تاثیر مستقیمی دارد و می تواند بسته بندی کالا را تسهیل کرده و مراحل حمل و نقل از درب کارخانه تا فروشگاه را سرعت ببخشد.

تولید عسل تغذیه ای

صادرات عسل بسته بندی

همچنین بسته بندی عسل می تواند عامل مهمی در فروش صادراتی عسل باشد.کارخانه های تولیدی مختلف در ایران با تولید بسته بندی ها شکیل و زیبا سعی در جلب رضایت مشتریان صادراتی خود دارند.تولید عسل تغذیه ای در ایران می تواند فرصت های صادراتی زیادی را ایجاد کنده.این عسل را می توان به کشور های عراق، امارات افغانستان و …صادر کرد و در آمد ارزی خوبی را نصیب زنبوردارن داخلی نمود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد رضا رفعتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09123894168
آدرس کانال: candobanco@
پست الکترونیکی: candoban@gmail.com

مطلب پیشنهادی

عسل بسته بندی شده کنار

فروش انواع عسل بسته بندی شده کنار درجه یک

عسل بسته بندی شده کنار محصولی پر طرفدار در بازار مصرف ایران است.مصرف کنندگان همواره …

کانال تلگرام