فروش عس
خانه / خرید عسل طبیعی / عسل چیست؟

عسل چیست؟

عسل چیست و چگونه پدید می آید؟

عسل یک ماده کاملا طبیعی  است که توسط زنبور عسل تولید می شود.زنبور کارگر با مکیدن شهد گل های مختلف عصاره آن ها را در بدن خود ذخیره می کند.این زنبور ۲ شکم دارد.یکی برای دخیره شهد گل ها و دیگری برای ذخیره و هضم غذای خودش.پس از اینکه زنبور به مقدار کافی شهد جمع آوری کرد به کندو باز می گردد و شهد را درون کندو تزریق می کند.

هر زنبور برای تولید یک کیلو عسل می بایست شهد بیش از ۱۵۰ هزار گل را مکیده و مسافتی معادل هفت بار دور کره زمین را طی کند.

زنبور کارگر پس از تزریق شهد داخل کندو  به سمت جمع آوری شهد باز می گردد.زنبورهای داخل کندو شهدی را که زنبور کارگر به کندو تزریق کرده اند را می مکند و به طور مرتب این شهد را دهان به دهان می کنند و آن را با آنزیم هایی که بدنشان ترشح می کند مخلوط می کنند.در این فرایند قندهای مرکبی که در شهد وجود دارند به قند های ساده تر تبدیل می شود. بیشتر قند مرکب موجود در شهد ساکارز می باشد و درواقع ساکارز ترکیب فروکتوز و گلوکز می باشد و زنبور با ترشح آنزیم های خاص  ساکارز را تبدیل به فروکتوز و گلوکز می کند. این کار باعث می شود که مصرف شهد برای زنبورها راحت تر شده و در مقابل حمله باکتری ها هم ایمن شود.

برای غلیظ شدن عسلی که شامل ۸۰ درصدآب می باشد زنبور ها با بال زدن سریع باعث تبخیر آب آن شده و رتوبط موجود را به حدود ۱۸ درصد می رسد. بعد از اینکه زنبور ساکارز را تبدیل به فروکتوز و گلوکز کرد و عسل را هم تغلیظ کرد آن را در خانه های شش ضلعی ذخیره میکند و با لایه ای از موم نازک که ما به آن پولک می گوییم درب استوانه را پلمپ می کند تا زمانی که یا خود زنبورها عسل را بخورند و یا زنبوردار آن را برداشت کند.

 

میزان رطوبت عسل بسته به شرایط آب و هوایی می تواند تغییر کند.در مناطق مرطوب زنبور نمی تواند میزان رطوبت را زیاد پایین بیاورد و عسل رقیق تری تولید می شود.

در باور عمومی چنین ثبت شده که عسل مدفوع زنبور است.در حالی در بدن زنبور دستگاه گوارش کاملا از دستگاهی که عسل در آن ذخیره و تولید می شود مجزاست و زنبور هیچ گاه درون کندو مدفوع نمی کند.

در نهایت ماده ای که از این پروسه طولانی به دست می آید درمانی است بی عارضه سریع برای بسیاری از امراض و بیماری های متداول.در مقاله های بعد به تفصیل در مورد این خواص درمانی توضیح خواهیم داد.

اگر به دنبال خرید عسل با کیفیت مورد تایید آزمایش گاه های معتبر هستید با ما تماس بگیرید.

محمد رضا رفعتی

۰۹۱۲۳۸۹۴۱۶۸

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد رضا رفعتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09123894168
آدرس کانال: candobanco@
پست الکترونیکی: candoban@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید عسل طبیعی صادراتی به صورت عمده

عسل طبیعی بر طبیق استاداردهای تعریف شده در کشورهای توسعه یافته عسل به شهد یا …

کانال تلگرام